Zhrnutie dňa #1

Krátke správy a postrehy zo sveta športu.

V semifinále najstaršej pohárovej súťaže na svete, FA Cup, sa predstavia okrem “diablov” z Manchesteru aj kluby z hlavného mesta, Arsenal a Chelsea. Gunners zdolali Sheffield United a Chelsea porazila Leicester. Poslednú miestenku dostane víťaz duelu Newcastle-Manchester City.

zdroj: espn.com

Dnes boli v permanencii niekoľký slovenskí futbalisti. V Dánsku sa proti sebe postavili Ivan Mesík v drese Nordsjaellandu a Samuel Mráz v drese Brondby Kodaň. Mesík odohral celý zápas, Mráz iba 9 minút. Samuel Mráz hosťuje v Dánsku z talianskeho Empoli.

Miroslav Stoch dnes odohral zaujímavé sólunské derby. Za hosťujúci PAOK odohral 86 minút a pomohol asistenciou zdolať domáci Aris v pomere 2:0.

Adam Zrelák v drese Norimberku odohral 23 minút a remíza proti Kielu rozhodla o tom, že si zahrá baráž o udržanie sa v druhej nemeckej lige.

V zápasoch, ktoré sa ešte hrajú, máme ešte trojicu Slovákov. Stano Lobotka nastúpil v základe Neapolu proti Spal. Rovnako aj Haraslín, ktorý však bol po polčasovej prestávke zápasu Sassuolo-Verona vystriedaný. Dúbravka dnes iba na lavičke Newcastlu. V čase písania článku už sú známe aj zostavy v zápase Parma-Inter. Kucka je v základe a Škriniar si odpykáva kartový trest.

Futbalovej FC Barcelona sa v poslednej dobe príliš nedarí. To sa však nedá tvrdiť o ich kolegoch spod deravých košov. Tí sa prebojovali do play-off španielskej basketbalovej ligy ACB. Na súpera stále čakajú. Nebude to však ich rival Real Madrid, kedže kráľovský klub sa neprebojoval do play-off prvý krát od sezóny 2002/2003. Vo finále ligy sa predstaví aj slovenský basketbalový reprezentant Kyle Kuric, ktorý v semifinále prispel k výhre blaugranas šestnástimi bodmi. Viac bodov za kataláncov pridal už len bývalý hráč NBA, Nikola Mirotič.

zdroj: fcbarcelona.com